Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

CHP’nin (ve İzmir’in) “Tunç Soyer” Sınavı

Uncategorized

CHP’nin (ve İzmir’in) “Tunç Soyer” Sınavı

(Ekonomik Gündem / Doğan Karabulut) Geçtiğimiz yazdan beri alçakça bir kuşatma ve “şerefsizce” bir saldırı altında olan Tunç Soyer, bir an önce CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilmelidir.

Yaz boyunca abuk subuk yayınlarla sindirilmeye uğraşılan Soyer, bu defa da babası Nurettin Soyer konusu üzerinden “yaralanmaya” çalışılıyor.

Bu, CHP’nin Aziz Kocaoğlu olayında olduğu gibi, mutlaka Tunç Soyer’in de arkasında durması gereken bir süreçtir ve açıkçası CHP’nin tarihi bir sınavıdır.

CHP Genel Merkezi de, nasıl Büyükşehir Davası denen kumpasta İzmir Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine ve Başkan Kocaoğlu’na sahip çıkarak onların (yerel) iktidarda kalmasını sağladıysa, bu defa da, Tunç Soyer’in yanında durmalıdır…

İzmir, “Cumhuriyet”in ve “Atatürk”ün kenti” ise, Atatürk’ün Cumhuriyet’i korumak ve kollamak üzere kurduğu Parti, tarihi misyonuna göre hareket etmelidir.

Tunç Soyer aleyhinde sergilenen son “piyes” müthiş(!)…

“Askeri Savcı” sıfatıyla, 1980 sonrası MHP iddianamesini hazırlayan Nurettin Soyer’in oğlu olması, milliyetçi İYİ Parti’nin içine siner miymiş… Alparslan Türkeş’e hala “Başbuğ” diyen, parmaklarıyla hala “bozkurt” işareti yaparak selam vermeye devam eden İYİ Partililer bu duruma nasıl tahammül ederlermiş…

MHP-İYİ Parti ayrılığının temel nedenlerini anlamaktan bile aciz adamların kuyuya attıkları taşı çıkarmaya uğraş dur şimdi!

Son seçimde meydanları 10 Yıl Marşı ile inleten, herkesi kucaklayabilecek güçte olduğunu kanıtlayan  İYİ Parti’yi de, Tunç Soyer’i de güya tahrik etmeye çalışıyorlar…

İYİ Parti her oyuna gelecek kadar zayıf mı; Tunç Soyer hemen beyaz bayrak sallayıp pes edecek kadar güçsüz mü!

Elbette değiller…

Üstelik de tam tersi; müthiş potansiyellere sahipler…

Hem sonra, İYİ Parti, CHP’nin adayına karşı olsa, kızsa, gücense, babası yüzünden nefret etse, sonuç değişir mi?

Hayır!

Çünkü son sayılar şöyle…

İzmir 2014 yerel seçim sonuçları:

CHP adayı Aziz Kocaoğlu % 49.6

AK Parti adayı Binali Yıldırım % 35.9

MHP adayı Murat Taşer % 8

İzmir 24 Haziran seçim sonuçları:

CHP % 41.3

AK Parti 28,7

HDP % 11.5

İYİ Parti 10.9

MHP % 6,3

Rakamları çarpın, toplayın bölün, hatta karekökünü alın, ne yaparsanız yapın benim verdiğim kısa “hayır” yanıtı değişmez.

O zaman bunca tantana niye?

Bir de şunu söyleyeyim…

İşkence ayıbı, Türkiye olarak, alnımızda bir kara leke gibi… 1980 ile gelen faşist diktatörlük yıllarında olanlar unutulur mu!
Ama bu son yazılan çizilenlerde, sürekli işkenceye uğrayan ülkücülerden söz edilmesi, işkencenin asıl mağdurunun hayatları mahvedilen solcu gençler olduğu gerçeğini gölgeleyemez elbette…
Ülkelerini düşündükleri için ağır bedeller ödeyen solcu ve sağcı gençlerimizin hepsi bizim öz evlatlarımız (üveylik yok!) olduğuna göre, bir tarafı diğerine göre asla ihmal etmemeliyiz.

…Ve son olarak;

Albay Nurettin Soyer, Fetullah Gülen’i ilk kez mahkum ettiren ve hapis yatırtan kişi.
Ölümünün üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen (onun ve oğlunun) hala saldırılara maruz kalması neden sizce?

 

 

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Uncategorized

To Top