Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

Yıldırım: Küstürülen Karşıyakalıları kazanacağım

Güncel

Yıldırım: Küstürülen Karşıyakalıları kazanacağım

35 yılını siyasetle geçiren İyi Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım,  Karşıyaka’nın artık Karşıyakalı bir başkan tarafından yönetilmesi gerektiğini belirterek, “Küstürülen Karşıyakalıları kazanacağım” dedi

İYİ Parti olarak Karşıyaka’yı İzmir’in kalbi olarak gördüklerini ve ilk hedeflerinin belediye yönetimince küstürülen Karşıyakalıların kalbini kazanmak olduğunu açıklayan İyi Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, yönetime geldikleri taktirde Karşıyaka’yı ihya edecek birçok projeye imza atacaklarını söyledi.

İYİ Parti olarak Türkiye’nin en çalışkan siyasigurubuna sahip olduklarını ve her gün mecliste soru önergeleri vererek hükümet kanadını taciz ederekz zaman zaman gündem yaratan bir siyasi olgu içinde hareket ettiklerini belirterek, “Bu nedenle milletvekillerimizle övünüyorum. 31 Mart’ta Karşıyakalıların beni seçeceğine eminim çünkü ben bir Karşıyakalıyım. 15 yıldır Karşıyakalaılar mevcut yönetimden dolayı ıstırap çekiyor. Bugüne kadar Karşıkalı olmayan yada olamayan belediye başkanları tarafından yönetildik. bu başkanlar hadleri olmadan spor klübüne, insanların yaşam tarzlarına ve siyasi parti seçimlerine müdahale ettiler. Karşıyaka’da unuttukları şey Karşıyakalıların yüzde 60’nın yüksekokul mezunu ve aydın bir kesim olduğu. Bizi Karşıyakalı yapan en yüksek olguda zaten bu” dedi.

ARAMIZDAKİ UÇURUMU KAPATACAĞIZ

Bugüne kadar meycut yönetimlerin Karşıyakalıların yüksek enerjisini güçlü bir sinerjiye dönüştürmeyi başaramadıklarını ifade eden Yıldırım şunları söyledi: “Karşıyakalı olmayan belediye başkanları yüzünden Karşıyakalılar belediyeye küstüler. Belediye başkanından randevu alamayan halk başkana karşı tavır aldı. Bu isimler halka eğilmeyi hiçbir zaman düşünmedi. 15 yıldır Karşıyakalılar ile belediye yöneticileri arasında oluşan uçurumu bizler kapatacağız. İYİ Parti olarak bizim ilk işimiz küstürülen bu yüzleri tekrar gülümsetmek olacak. Karşıyakalının memnuniyet, sevgi ve anlayış ruhu kaybolmak üzere ve biz bu ruha tekrar hayat vereceğiz. Bizim böylesine zor bir görevimiz var.”

KİMLİK SORUNU

Yıldırım, İzmir’in bir kimlik problemi olduğunu ve bir şehri şehir yapan sıfatlardan mahrum bırakıldığını belirterek, “Turizm, tarım, sanayi, kültür sanat, spor şehri değiliz. Peki biz neyiz? Biz emekli maaşları ile yaşayan ve evibden camisine mekik dokuyan bir halk topluluğu muyuz? Biz böylebir  şey istemiyoruz. Ekonomisi sadece devletin verdiği maaşa endeksli bir yaşam biçimini Karşyakalılar desteklemiyor çünkü biz çok daha iyisine layığız. Sanayi ve tarım şehri olma şansımızı maalesef kaybettik. Organize sanayi bitmek üzere. Geriye ise sadece turizm gibi bir kaç seçenek kalıyor. Turizmi geliştirmek için ise yüksek meblağlar ve turistlerin ilgisini çekecek yerler gerekiyor. Kentsel dönüşümü parselleme olarak algılayan yönetim tarihi evleri gözden çıkardı. Alibey hamamı daha Karşıyaka ortada yokken Cezayirli ve Tunuslu işçilerin yıkanması için yapılmıştır. Yine Latife Hanım Köşkü ayakta kalan ender eserlerimizden. Atatürk’ün son trene bindiği istasyon binamız lüzümsuz binaların gölgesi altında kayboldu. Bu üç önemli değere iyi bakmamaız gerekiyor ki turistin ilgisini çekebilelim. Karşıyaka’da halihazırda bulunan eski yapıların restore edilmesi gerekiyor” açıklamasını yaptı.

MARİNA PROJESİ

Bostanlı İskelesi’nin hemen arkasında bulunan alanın marina için çok uygun olduğunu ancak 25 kurumdan izin alınması gerektiği için bugüne kadar böyle bir çalışma yapılmadığını ifade eden Yıldırım, “Halbuki marinanın açılabilmesi için bir üiversitenin su üğürünleri fakültesi ile anlaşmak mümkün. Burası öğrenci atölyesi olarak inşa edilebilir ve hiçbir kurumdan da imza almak gerekmez. Önemli olan marinanın üzerinde ne yazarsa yazsın işlev kazanmasıdır. Karşıyaka Çarşı’ya Kemeraltı’nı gezdikten sonra gelen turistler  için yapılmış bir tuvalet bile yok ve Çarşı esnafı ve ziyaretçileri de bu durumdan son derece rahatsız. Sahil düzenlemesi ve sosyal tesisler açmakta gerçekleştireceğimiz projeler arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.

TRAFİK VE OTOPARKA ÇÖZÜM

Gençlere iş imkanı sağlayarak Karşıyaka’dan kopmalarını önleyeceklerin açıklayan Yıldırım, Karşıyaka’da genel olarak otopark ve trafik sorunu bulunduğunu ve bu sorunlara da çözümler getireceklerini söyledi. Yıldırım, “Otoparklar konusu çok derin bir konu. Orta vadede otopark ve trafik sorununu çözmek için Karşıyaka’nın merkezinde olan kamu alanlarını şehrin biraz daha dışına almak gibi bir düşüncemiz var. Belediye binasını ve devlet kurumlarını Anadolu Caddesi’nin üst tarafına yapacağımız kamu kampüsüne taşımak istiyoruz. Dolmuş duraklarını çarşıdan kaldırmalıyız. Katlı pazar yerinin yanındaki alana taşımayı düşünüyoruz. Ring sistemiyle yoğun dolmuş trafiğini ortadan kaldıracağız. Mevcut dolmuş duraklarının ve taşınan kamu binalarının altını otopark yapıp, üstünü de büyük bir meydan olarak düşünüyoruz. Karşıyaka’nın bir meydanı bile yok! İstasyon binasıyla, hamamıyla tarihi dokusunu koruyarak yapacağımız çalışmayla bölgeye turistik bir değer kazandıracağız. Bu düzenlemeye çok hevesliyiz. Böylece trafik de rahatlayacak” ifadelerini kullandı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Güncel

To Top