Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

FORA Zeytin 50 ülkeye ihraç ediliyor

Ekonomi

FORA Zeytin 50 ülkeye ihraç ediliyor

Bu yıl 25. yılını kutladığını açıklayan Fora Zeytin Pazarlama Müdürü Ayşegül Arkök Tüfekçi FORA Zeytin’in 50 ülkeye ihracat yaptığını belirterek her geçen gün büyümeye devam ettiklerini söyledi

Google’da zeytinle ilgili ayda 15 bin arama yapıldığını belirten  Fora Zeytin Pazarlama Müdürü Ayşegül Arkök Tüfekçi, Türkiye genelinde bin kişi ile yüzyüze yaptıkları  ankette sadece yüzde birin internet üzerinden zeytinaldığını açıkladı.  Türk insanı zeytinin tadına bakarak satın almayı tercih ederken zeytin yağı arama rakamları ve satışları çok daha yüksek rakamlar içeriyor.

Fora Zeytin Pazarlama Müdürü Ayşegül Arkök Tüfekçi kendi sofralık zeytinlerinden artan yağı zeytinyağı yaparak satışa sunduklarını açıklayarak, “Zeytinin sahtesi, merdiven altında  ve hijenik olmayan koşullarda yapılan çeşitleri var. Bizim gibi işini dürüst yapmaya çalışan bir çok firma adil olmayan koşullarda üretim yapmaya devam ediyor. Bizler tüketicilerin sağlığı ile oynandığının farkındayız ve Olive Tech Fuarında olduğu gibi karşılaştığımız her türlü platformda bu bilinci kazandırmaya çalışıyoruz. Fora Zeytin 1994 yılında kuruldu ve bu yıl 25. yılımızı kutluyoruz. Ulusal çapta üretim yapan firmamız en iyi zeytinlerin yetiştiği yerlerden zeytin alarak pazarlamasını  yapıyor. Edremit- Havran’da bulunan fabrikamız Türkiye’nin en büyük zeytin işleme tesislerinden bir tanesi” dedi.

TADARAK ALMAK REVAÇTA

Türkiye’de nüfusun yüzde 70-75’inin internet kullanıcısı olduğunu ve yüzde 60’ının internet üzerinden alış  veriş yaptığını ifade eden Tüfekçi, zeytinle ilgili Google’da ayda 15 bin arama yapıldığını belirterek, “Bu oldukça yüksek bir rakam. Türkiye genelinde bin kişi ile yüzyüze yaptığımız ankette sadece yüzde birin internet üzerinden zeytinaldığını söyledi. Buradan da anlaşıldığı gibi Türk insanı zeytinin tadına bakarak satın almayı tercih ediyor. Zeytin için arama rakamları çok küçükken zeytin yağında arama rakamları ve satışları ve satışları çok daha yüksek. Biz firma olarak hepsiburada.com firması ile çalışıyoruz. işlenebilecek tüm ürünleri işleme teknik imkanına sahip olan fabrikamız ayrıca 50’ye yakın ülkeye ihracat yapıyor” açıklamasını yaptı.

TEKNOLOJİK YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Sektörde önde gelen FORA Zeytin’in dağıtımını ağırlıklı olarak ulusal zincir marketlere yaptığını açıklayan Tüfekçi şunları söyledi: “2019 yılını firma olarak büyümek için doğru bir yıl olduğunu düşünmüyoruz. Kurun artmasından dolayı özellikle ihracat tarafında hareket çok fazla oldu. Elbette bunun sürdürülebilir olabilmesi için küçük ancak emin adımlarla ilerlemiz gerekiyor. Biz 2019’u biraz daha ayaklarımızın yere sağlam basması gerektiği yıl olarak düşünüyoruz. Fabrikamıza yaptığımız teknolojik yatırımları devam ettirerek kendimizi geliştirmeye de devam ediyor ve sürekli yeni ürünlerle piyasanın nabzını tutmaya çalışıyoruz. Açıkçası bu sene için çok agrasif büyüme planlarımız yok.”

FOTO ALTI: 25. yılını kutlayan FORA Zeytin 50 ülkeye ihraç yaparak her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor.

 

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi

To Top