Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

İHRAÇ ÜLKELERİNİ ARTIRIYORUZ

Aktüel

İHRAÇ ÜLKELERİNİ ARTIRIYORUZ

Yurt içi ve yurtdışı çalışmalarında gelişme kaydettiklerini belirten Aycan Travertine Genel Koordinatörü Mahmut Sami Alparslan buldukları yeni ihraç ülkeleri ile katma değeri yükselteceklerini söyledi

 

1998 yılında kurulan firmalarının başta Amerika Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere birçok ülkeye ihraç yaptığını açıklayan Aycan Travertine Genel Koordinatörü Mahmut Sami Alparslan, “Arap ülkeleri de ihraç yaptığımız ülkeler arasında yer alıyor. Bu yıl sektörün kendisini toparlamasını ümit ediyorum çünkü geçen yıl yaşanan olaylar birçok sektörü olduğu gibi mermer ve taş sektörünü de çok olumsuz etkiledi. Yurtiçi satışlarımızda ise genellikle taşaronlarla çalışmayı tercih ediyoruz. Ankara’da Gata Hastanesi ve şuan açılışı yapılmak üzere olan Mevlana Cami bizim taşlarımızı kullanıyor” dedi.

TÜRKİYE LİDER ÜLKE

Yurtdışına açılabilmek için yeni firmalarla ile görüşmelerini başlattıklarını ifade eden Alparslan şu açıklamaları yaptı: “Sürekli yeni ülkelerde yeni firmaların arayışı içindeyiz. Hiç ummadığımız ülkelerde dahil olmak üzere gerekli görüşmeler doğru ve sistemli yapıldığında ilerleme kaydettiğimizi görüyoruz. Fuar alanının hazırlanma süreci bizim için çok olumlu geçti ve İzmir fuarını ben bambaşka buluyorum. Dünyada Çin, İtalya ve Türkiye mermer taş fuarında lider ülkeler. İzmir fuarını bu nedenle takdir ediyor ve gurur verici bir çalışma olarak değerlendiriyorum.”

 

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Aktüel

To Top