Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

BUCA’DA SUAT NEZİR Mİ; ALİ HIDIR ULUDAĞ MI?

Aktüel

BUCA’DA SUAT NEZİR Mİ; ALİ HIDIR ULUDAĞ MI?

Geçtiğimiz günlerde yapılan zorlu Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarında İstanbul ve İzmir ilçelerinin Belediye Başkan adaylarını belirleyen Cumhuriyet Halk Partisi, 2 Şubat’ta yapılacak son etap niteliğindeki MYK ve PM’ye hazırlanıyor. Yaklaşan son etap aday belirleme sürecinin en kritik gündem maddelerinden biri yine İzmir olacak. Bilindiği gibi, belediye başkan adayları çok geç açıklanan İzmir’in 2 önemli ilçesinde aday belirlenememiş, MYK’dan geçen Cevat Durak ve Aydoğan Hepdemirgil isimleri PM’de çizildiği için, Bayraklı ve Buca ilçeleri 2 Şubat’ta yapılacak son aşamaya kalmıştı.

Kritik toplantılara çok az bir zaman kala, kulislerde konuşulan isimler de dikkat çekmeye başladı. Bayraklı’da Cevat Durak’ın tekrar aday gösterilmesi neredeyse imkansız olarak değerlendirilirken, Buca’da da Hepdemirgil için aynı durumun söz konusu olduğu ve onun yerine MYK’ya sunulacak iki ismin de neredeyse kesinleştiği gelen haberler arasında. CHP’nin başkent kulislerinde en çok konuşulan gündem maddelerinden biri, Buca’da Suat Nezir ve Ali Hıdır Uludağ isimlerinin MYK masasında olacağı.

Geçtiğimiz yıllarda da, çeşitli seçimler öncesi Buca’da adı çok konuşulan Ali Hıdır Uludağ, ilçe örgütünün de sevilen ve sayılan isimlerinden biri… Genç, dinamik, entelektüel ve samimi yanlarıyla dikkat çeken Suat Nezir ise, ilçede Belediye Başkanı olarak en çok görülmek istenen isimlerden biri olarak göze çarpıyor. Buca’ya Belediye Meclis Üyesi olarak da hizmet eden ve anketlerde adı hep en ön sırada çıkan Nezir, bir dönem Buca insanını kucaklayan çok başarılı bir Belediye Başkan Yardımcılığı dönemine de imza atmıştı.

Cumartesi günü yapılacak MYK ve PM toplantılarında Bayraklı ve Buca adaylarının da belirlenmesiyle, CHP’nin İzmir Belediye Başkan adayları listesi tamamlanmış olacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Aktüel

To Top