Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

AKSOY: MENEMEN’İ AÇIK ARA FARKLA ALACAĞIZ

Aktüel

AKSOY: MENEMEN’İ AÇIK ARA FARKLA ALACAĞIZ

Menemen Belediye Başkan Adayı CHP’li Serdar Aksoy, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda Menemen’de halkının nabzının CHP için attığını söyledi

Millet İttifakı Menemen Belediye Başkan Adayı CHP’li Serdar Aksoy, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda Menemen’de halkının nabzının CHP için attığını söyledi.  Menemen’de AK Parti’ye geçit vermeyeceklerini belirten Aksoy, “İstediklerini yapsınlar açık ara farkla bu seçimi biz kazanacağız” dedi.

Düzenlediği basın toplantısında Menemen Belediyesi’nde çalışan işçileri işten çıkaracağı yönündeki dedikoduların asılsız olduğunu ifade eden Aksoy, ‘Biz emekçinin her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu kara propagandadan öte bir şey değil. Belediye çalışanları da dahil olmak üzere tüm halkın nabzı CHP için atıyor. Bu seçimleri açık ara farkla alacağız. “CHP  seçimi kazanırsa belediye emekçilerini işten çıkartacak, CHP bu maaşları ödeyemez” şeklinde ciddi anlamda kara bir propaganda yapılıyor. Biz,  “Emek en yüce değerdir” diyen bir partinin adayıyız. Emekçileri bırakın işten çıkarmayı sendikal haklarını sonuna kadar savunacağız” dedi.

KARA PROPAGANDA YAPILIYOR

AK  Parti adayının  çalışanların parasını ödeyebileceğini  CHP’nin ise ödeyemeyeceğini iddia ettiğini açıklayan Aksoy, “Böyle bir durum söz konusu değil. Biz aday adayıyken bile Menemen’de belediye emekçilerine, sendikal haklarına kadar tüm haklarını sağlayacağımızı belirttik. Çalışanları zorla parti mitingine götürmeyeceğimizi, açılış olduğu vakit yoklamalar aldırmayacağımızı söyledik. Belediyenin bir açılışı olduğunda yoklamalar aldığını herkes biliyor. Biz bunların hiçbirini yapmayacağımızı  söyledik.  Geldiğimiz noktada maalesef kara propaganda hızla yayıldı. Bizde bununla ilgili gerekli tedbrileri aldık. Ayın 9’unda belediye emekçilerimizle yeniden bir araya gelecek ve onları dinleyeceğiz. Emek en yüce değerdir diyor ve emekçilerimize sahip çıkıyoruz. işçilerimizi çıkaracağımızı iddia etmek bir adaya yapılmış en büyük zulümdür. Böyle bir şey söz konusu değil, olmayacak da. Bir süredir bununla mücadele ediyoruz” açıklamasını yaptı.

MENEMENDE NABIZ CHP ATIYOR

Aksoy, Menemen’de nabzın CHP olarak attığını ve 31 Mart’ta da açık ara farkla seçimi kazanacaklarını ifade ederek,  “Bizim arkamızda ne belediye ne hükümet var, bizim arkamızda halk var. Birileri belediyeden, hükümetten destek alıyor. İstedikleri kadar alsınlar, biz açık ara kazanacağız. Başkan seçildiğim takdirde halk meclisleri kuracak  ve Menemen’i lojistik merkez haline getireceğiz.  AK Parti’nin Adayı bir konuşmasında, “Ya hesap bilmiyor ya da hiç dayak yememiş” diyor benim projelerim için. Hukukçu bir aday, diğer adayı sopa ile tehdit ediyor. Seçilme şansı yok ama velev ki bu makama ulaştı. Adayı böyle tehdit eden halka ne yapmaz” ifadelerini kullandı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Aktüel

To Top