Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

80 yıllık Kristal’den dijital çağ

Aktüel

80 yıllık Kristal’den dijital çağ

Kristal Yağları Genel Müdürü Christopher Dologh 25 ülkeye ihraç yapan Kristal Yağlarının dijital pazarlama altyapısını günün teknolojik gerçeklerine paralel olarak güncellediklerini söyledi

Anthony Micaleff tarafından 1938 yılında Türkiye’nin ilk zeytinyağı markası olarak İzmir’de faaliyetlerine başlayan Kristal Yağları, ülkemizde Riviera zeytinyağını ilk kez üreterek ambalajlanmış olarak piyasaya sundu.  80 yıllık tecrübesi ile ülkenin ilk ambalajlı ve markalı zeytinyağı ihracatçısı olan Kristal Yağları, bugün 25’in üstünde ülkeye zeytinyağı ihracatı yapıyor.

Kristal’in bir asra yaklaşan hikayesi 1860’lı yıllarda Micaleff Ailesi’nin Malta’dan İzmir’e bir vapurla gelmesi ile başlıyor.  1938’de zeytinyağı üretimine başlayan Micaleffler, 1945’de Türkiye’nin ilk zeytinyağı markalarından birinin yaratıcısı olurlar ve dedelerini bu bereketli topraklara getiren vapuru da unutmaz, onu markalarının logosuna taşırlar. Bu genç markaya ürünlerinin berraklığına, saflığına ve değerine yakışır bir ad verirler: Kristal.

VAPURLU YAĞ

Ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olan Kristal Yağları Genel Müdürü Christopher Dologh, “Gönüllerini ve hayatlarını zeytin ağacına adamış bir aileyiz. Kristal, zeytinyağı kültürünün Türkiye’de yeşermesine, gelişmesine nesiller boyu öncülük ve hizmet etmiş bir marka, hatta bazıları için bir markadan da fazlası. Anadolu insanı Kristal zeytinyağı demektense bize logomuzda yer alan vapur görselinden esinlenerek “vapurlu yağ” demeye başlamış. Yani Kristal Anadolu’da yaygın bir şekilde vapurlu yağ olarak da biliniyor” dedi.

AKREDİTE LABORATUVAR

Ayvalık ve İzmir’deki modern tesislerinde üretim yaptıklarını ve Bornova’da bulunan 20 bin metrekare üzerine kurulu ana fabrikalarında insan sağlığına duyarlı bir üretim gerçekleştirdiklerini açıklayan Dologh,  “El değmeden üretim ve ambalajlama yaparak, zeytinyağını en sağlıklı saklama koşulu olan cam şişe ve kaliteli teneke ambalajlarında tüketicilerimize sunuyoruz. TS EN ISO 9001 Kalite, TS EN ISO 22000 ve BRC Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerine sahip olan yağlarımız aynı zamanda Helal Gıda ve Kosher sertifikalarını da üzerinde barındırıyor. Ürünlerimiz hem iç piyasada Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi tarafından, hem yurt dışında Uluslararası Zeytin Konseyi tarafından kontrol edilerek bunun yanı sıra kendi laboratuarlarımızda dünya çapında Ulusal ve Uluslararası Zeytin Konseyi tarafından tanınan sayılı laboratuvarlar arasında bulunuyor” açıklamasını yaptı.

DİJİTAL PAZARLAMA

Dijital pazarlama altyapısını günün teknolojik gerçeklerine paralel olarak güncellediklerini ve e-ticaret sitesini hizmete açtıklarını söyleyen Dologh, “Amacımız fabrika stoklarından taze ürünlerimizi doğrudan tüketiciye aracısız olarak gerçek zeytinyağını ulaştırmak. E-ticaret sitemizde mevcut ürün portföyümüzde bulunmayan farklı ürünlerinde satışını yapmaktayız. Bununla beraber dijital kanallar üzerinden dijital pazarlama enstrümanlarını devreye sokarak markamıza yatırım yapıyoruz. https://shop.kristalyaglari.com/ sitesinden tüm ürünlerimize erişilebiliyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Aktüel

To Top