Connect with us

Ekonomik Gündem Gazetesi

2B STONE BAŞARISI

Aktüel

2B STONE BAŞARISI

2B Stone İmtiyaz Sahibi Bayram Ali Gedik, mimarlık yaptığı uzun yıllardan sonra 2016 yılında 2B Stone’u kurduklarını belirterek 8 aydır piyasanın kötüye gittiğini açıkladı

 

İşe başladığı ilk etapta kaliteli ürünleri bularak ihracat yapan firmalara vermeye başladıklarını açıklayan 2B Stone İmtiyaz Sahibi Bayram Ali Gedik,  “Ocakçılıktan geldiğim ve işin mutfağını çok iyi bildiğim için satış konusunda da girişimde bulunmaya başladım. Şuan 2B Stone her anlamda iyi giden bir firma. Blok üretimine girmemeyi düşünüyordum ancak bu fikrimi değiştirerek bu yıl blok çalışmalarına da başladım. Benim için ülkeme katma değer kazandırmak çok önemli. İki aydır blok taş işi yapmamıza rağmen yaklaşık olarak 50 konteynırı bulduk. Plaka üretiminde yaptığımızdan çok daha fazla zahmetli bir iş olmasına rağmen başarılı olmaktan memnunum” dedi.

AZ AMA ÖZ KATILIMCI

Mermer ve doğal taş sektörünün oldukça zor bir sektör olduğunu ancak düzenlenen İzmir fuarının sektöre canlılık kazandırdığını ifade eden Gedik, “8 ay öncesine kadar piyasa iyi gidiyordu ancak şimdilerde artık piyasa bizi üzmeye başladı. Fuarı çok olumlu buluyorum çünkü samimi alıcılar ve proje odaklı insanlar burada. Daha önceki fuarlar çok kalabalık ancak kuru olurdu ancak şimdi görüyorum ki üç kişi gelse bile bu işin özüne vakıf olan iş bilir insanlar geliyor. İşi daha geniş açıdan görebilmek için rakibimiz olan İtalya’yı ve diğer ülkeleri yakından takip etmemiz gerekiyor. Türkiye fiyatları düşürerek İtalya’nın müşterilerini çalmıştı şimdi ise İtalya fiyatlarını çok düşürdü” açıklamasını yaptı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Aktüel

To Top